менаџер

Уапсен е менаџерот на раперите Буба Корели и Јала Брат

Уапсен е Адмир Арнаутовиќ, менаџерот на познатите босански рапери Буба Корели и Јала Брат, откако службеници на полициската управа на МУП на кантонот Сараево, по …

Уапсен е менаџерот на раперите Буба Корели и Јала Брат Прочитај повеќе »

(Видео) Музичкиот менаџер Бор Лалевиќ погребан со факели и навивачка песна

Српскиот естраден менаџер Бор Лалевиќ (39), кој почина од корона, беше погребан со факели и навивачка песна. Видео од погребот, на кој присуствуваа стотици луѓе, …

(Видео) Музичкиот менаџер Бор Лалевиќ погребан со факели и навивачка песна Прочитај повеќе »

Тамара го откачи менаџерот Васко Горила

Поп-пејачката Тамара Тодевска ја прекина соработката со нејзиниот менаџер Васко Павлевски од „Горила продукција“. Таа револтирана јавно го откачи на својот фејсбук-профил. „Морам да ви …

Тамара го откачи менаџерот Васко Горила Прочитај повеќе »