метеоролозите

Метеоролозите со прогноза за следните два месеца: Во февруари пролетно време, а од март нови изненадувања

Времето до крајот на февруари ќе наликува на пролет, но според најавите на метеорологот кој го консултирале, српски „Информер“ пишува дека на почетокот на март …

Метеоролозите со прогноза за следните два месеца: Во февруари пролетно време, а од март нови изненадувања Прочитај повеќе »

Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе …

Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи Прочитај повеќе »

Метеоролозите со досега шокирачки предвидувања за тоа што не очекува зимава

Додека Северна Европа има влажна зима, Балканот го чека нешто сосема поинакво од досега изложеното. Сите сакаат да знаат какво време ќе не очекува зимава што …

Метеоролозите со досега шокирачки предвидувања за тоа што не очекува зимава Прочитај повеќе »

Scroll to Top