Мила

По два спонтани абортусa, Слаѓа Алегро е бремена

Српската пејачка Слаѓа Алегро е бремена. Таа во интервју за магазинот „Стори“ открила дека ќе се породи во јуни и дека претходно двапати имала спонтан …

По два спонтани абортусa, Слаѓа Алегро е бремена Прочитај повеќе »

Мила од Македонски Брод ги освои Русите со македонска песна

Пеењето на 11-годишната Мила Пеовска од Македонски Брод многумина го нарекуваат „совршено“. Ова девојче пее македонски народни песни со огромна емоција, а луѓето што ја слушаат …

Мила од Македонски Брод ги освои Русите со македонска песна Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Љубов на прво сослушување – Жељко Самарџиќ конечно ја претстави својата МИЛА!

Ова воедно е најава на новиот албум на пејачот, и низата на спотови кои ги подготви за својата публика. По долгото чекање, конечно осамна спотот …

(ВИДЕО) Љубов на прво сослушување – Жељко Самарџиќ конечно ја претстави својата МИЛА! Прочитај повеќе »