млад

(Видео) Македонката Ема Донев финалистка на светскиот натпревар на млади научници

Ема Донев (14), е Македонка која живее во Хрватска и влезе во финалето на светскиот натпревар на млади научници Breakthrough Junior Challenge. Информацијата е потврдена и …

(Видео) Македонката Ема Донев финалистка на светскиот натпревар на млади научници Прочитај повеќе »

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден

Додека потрагата по изворот за младоста продолжува најстариот човек во Норвешка, Џорџ Мелфорд Нигард, ја споделил својата тајна за долг и исполнет живот. По смртта …

Пушел како млад 60 цигари и пиел по една чаша вино на ден Прочитај повеќе »

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар

Британскиот лекар Чарли Фрај (25) со тупаница удрил ајкула во носот и на тој начин успеал да се спаси од сигурна смрт. Лекарот кој сурфал …

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар Прочитај повеќе »

Беше крал на подземјето, се забавуваше со Цеца – Го убија на брутален начин

Млад, убав, згоден, успешен и богат, можеше да биде се што ќе посака. Дејан Марјановиќ од Србија инаку син на познатиот архитект чие дело е …

Беше крал на подземјето, се забавуваше со Цеца – Го убија на брутален начин Прочитај повеќе »

Scroll to Top