морски

(видео) Кит спаси девојка од морски лав во Пацификот

Девојката Нен Наузер, која нуркала во океанските длабочини на Пацификот, била нападната од морски лав, а останала жива благодарение на огромен грбав кит, кој ја …

(видео) Кит спаси девојка од морски лав во Пацификот Прочитај повеќе »

Базен полн со мртви и живи ајкули и со морски кучиња – њујоршката полиција наиде на хорор

Полицијата во Њујорк не можела ниту на сон да поверува во она што го открила во подрумот на една куќа. Имено, во подрумот имало базен …

Базен полн со мртви и живи ајкули и со морски кучиња – њујоршката полиција наиде на хорор Прочитај повеќе »

(ФОТО) Девојките лудо се забавуваа на даската за сурфање, не знаејќи какви морски ѕверови има под нив

Кели и Џесика веслаа на даската во Јужна Калифорнија, а во еден момент под нив во водата кружеа пет бели ајкули. Иако знаеја дека е …

(ФОТО) Девојките лудо се забавуваа на даската за сурфање, не знаејќи какви морски ѕверови има под нив Прочитај повеќе »