Можно

Научниците тврдат: Можно е ние да сме марсовци

Живите форми од Земјата може да постојат и на други планети, според теоријата за микроорганизми од нашиот Сончев систем. Научниците што ја проучуваат меѓупланетарната прашина …

Научниците тврдат: Можно е ние да сме марсовци Прочитај повеќе »

Министерот за култура Алаѓозовски ги ишиша суканиците?!

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски е познат по својот имиџ и афро-фризура. Тој постираше на Фејсбук фотографии, каде е во друштво со неговите стилисти. Дали …

Министерот за култура Алаѓозовски ги ишиша суканиците?! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Како е можно досега никој да не ја забележал огромната лузна на лицето на Дара Бубамара

Иако секојдневно ја прекрива со силна шминка и фотошоп, последната фотографија јасно ја покажа лузната на лицето. Дара Бубамара секогаш води сметка за тоа како …

(ФОТО) Како е можно досега никој да не ја забележал огромната лузна на лицето на Дара Бубамара Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Како е ова можно?! – Сите се чудат на тоа што го прави оваа змија

Се соблекува, однесува како кобра, долга е околу еден метар, но е целосно безопасна. Позната под научното име Хетерод, претставува род на ендемични змии на …

(ВИДЕО) Како е ова можно?! – Сите се чудат на тоа што го прави оваа змија Прочитај повеќе »