мртви

Швеѓани развиваат технологија за комуникација со мртвите

  Шведски програмери развиваат компјутерска технологија која ќе им овозможи на луѓето да продолжат да комуницираат со починатите роднини и познаници. Првично, станува еден вид …

Швеѓани развиваат технологија за комуникација со мртвите Прочитај повеќе »

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека тврдењата за вмешаноста на Русија во неговата кампања од страна на „лажните медиуми“  се мртви, додека неговиот поранешен …

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви Прочитај повеќе »

Најлековитата билка на светот може да ве подигне од мртвите

Се верува дека оваа билка ја користеле Кинезите уште во дамнешни времиња кога правеле пијалаци од ферментиран ориз. Остатоци од глог биле пронајдени во саксии …

Најлековитата билка на светот може да ве подигне од мртвите Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Осум мртви туристи – Со одењето на оваа плажа го ризикувате животот

За преубавиот, а судејќи по се останато и навистина опасниот остров Кох Тао во Тајланд пишувано е многу, а најнова негова жртва е Елис Деламан, …

(ВИДЕО) Осум мртви туристи – Со одењето на оваа плажа го ризикувате животот Прочитај повеќе »

Scroll to Top