нета

Победничката песна на Евровизија е плагијат

Компанијата „Универзал мјузик студиос“ од САД испратила опомена пред тужба за плагијат до композиторите на победничката песна на Евровизија Toy на Нета Барзилај. Тие тврдат …

Победничката песна на Евровизија е плагијат Прочитај повеќе »

(Видео) Израелката Нета се искрши по скали по настапот на Евровизија

Израелската евровизиска преставничка Нета, по настапот во првото полуфинале на музичкото натпреварување, падна по скалите зад сцената на Евровизија. Камерите што ги следат сите изведувачи …

(Видео) Израелката Нета се искрши по скали по настапот на Евровизија Прочитај повеќе »

Scroll to Top