нигерија

(Видео) Луѓе се соблекоа голи затоа што не може да подигнат пари во банка

Луѓе во Нигерија се соблекоа голи во банка затоа што не можат да си ги подигнат парите. Еден од нив има 520.000 наири на сметка, …

(Видео) Луѓе се соблекоа голи затоа што не може да подигнат пари во банка Прочитај повеќе »

(Видео) Како ќе изгледа светот во 2070 година: Преку 3 милијарди луѓе ќе бидат изложени на екстремни горештини

Брзиот пораст на температурата е поврзан со климатските промени во комбинација со растот на население, што значи дека за околу 30% од светската популација во …

(Видео) Како ќе изгледа светот во 2070 година: Преку 3 милијарди луѓе ќе бидат изложени на екстремни горештини Прочитај повеќе »

Тинејџерка од Нигерија добила 19 понуди за стипендија во САД и Канада, во износ од пет милиони долари

Седумнаесет годишната Виктори Јинка Бањо од Нигерија, добила стипендии од Универзитетите ширум САД и Канада во вредност од околу пет милиони долари. Таа добила вкупно …

Тинејџерка од Нигерија добила 19 понуди за стипендија во САД и Канада, во износ од пет милиони долари Прочитај повеќе »

(Видео) Се онесвести за време на сослушувањето, се откри најголемата корпуција со нафта во Нигерија

Нигериецот Даниел Пондеи се онесвестил во понеделникот за време на телевизискиот пренос од парламентарното сослушување. Ваквото сослушување се одржало во рамките на истрагата за лошото …

(Видео) Се онесвести за време на сослушувањето, се откри најголемата корпуција со нафта во Нигерија Прочитај повеќе »

Претседателот на Нигерија негира дека бил заменет од клон

Претседателот на Нигерија, Мухамед Бухари, ги негирал тврдењата дека починал и дека е заменет од страна на клон, пренесува „Си-Ен-Ен“. Тој ваквите шпекулации ги нарекол „игнорантски …

Претседателот на Нигерија негира дека бил заменет од клон Прочитај повеќе »

5-годишната Јар од Нигерија е најубавото девојче во светот

Јар, 5-годишното девојче од Нигерија, беше прогласено за најубавото девојче во светот откако фотограф објави нејзини слики на „Инстаграм“. Оние што гласаа за неа велат …

5-годишната Јар од Нигерија е најубавото девојче во светот Прочитај повеќе »

Нигеријците добија забрана за секс со Русинки на мундијалот

Селекторот на фудбалската репрезентација на Нигерија им забранил на своите соиграчи да имаат секс ден пред и за време на мечевите што селекцијата ќе ги …

Нигеријците добија забрана за секс со Русинки на мундијалот Прочитај повеќе »

(Видео) Манекенка од Нигерија со фризура од 90.000 евра

Манекенката од Нигерија Чика Лан има фризура што вреди дури 90.000 евра. Барем таа го тврди тоа. Станала славна поради фризурата, но добила и полициска …

(Видео) Манекенка од Нигерија со фризура од 90.000 евра Прочитај повеќе »

Scroll to Top