Никита Мазепин

Првин го исфрлија од Формула 1, а сега полицијата му заплени и 120.000.000 евра, нови проблеми за Русинот Никита Мазепин

Откако го исфрлија од Формула 1 натпреварувањето, сега италијанската полиција на Русинот Никита Мазепин му заплени 120.000.000 евра. Италијанците во понеделникот му го запленија целиот имот …

Првин го исфрлија од Формула 1, а сега полицијата му заплени и 120.000.000 евра, нови проблеми за Русинот Никита Мазепин Прочитај повеќе »

Луис Хамилтон: Формула 1 стана спорт во кој може да возат само деца на богатите

Британскиот возач на Формула 1, Луис Хамилтон, јавно зборуваше против некои од неговите колеги за кои смета дека влегле во овој спорт благодарение на парите …

Луис Хамилтон: Формула 1 стана спорт во кој може да возат само деца на богатите Прочитај повеќе »

Руски милијардер платил 20 милиони долари за син му да вози во Формула 1

Рускиот милијардер Дмитри Мазепин платил 20 милиони долари за неговиот син, Никита Мазепин, да вози во Формула 1, пишуваат светските медиуми. Претстојната сезона во најпрестижното …

Руски милијардер платил 20 милиони долари за син му да вози во Формула 1 Прочитај повеќе »

Scroll to Top