Никола Перевски Пере

(Видео) Венко Серафимов и „Нокаут“ снимија рокенрол песна

Гитаристот Венко Серафимов и групата „Нокаут“, снимија песна со име Good Old Fashioned Rocк&Roll. Никола Перевски – Пере од „Нокаут“ вели дека станува збор за своевиден омаж …

(Видео) Венко Серафимов и „Нокаут“ снимија рокенрол песна Прочитај повеќе »

Софиа на Пере си дојде дома за Св. Никола

Сопругата на Пере од „Нокаут“, Јована, се породи неодамна со ќерката Софиа, а денес родителите бебето го донесоа дома. Пере на „Инстаграм“ објави фотографии од него. …

Софиа на Пере си дојде дома за Св. Никола Прочитај повеќе »

Пере се потсети на Ацо Конга: Стари, сè уште го одржувам бендот

Поранешниот фронтмен на групата „Нокаут“, Никола Перевски – Пере, напиша емотивна порака на социјалните мрежи по повод шестгодишнината од смртта на неговиот колега и добар …

Пере се потсети на Ацо Конга: Стари, сè уште го одржувам бендот Прочитај повеќе »

(Видео) Нокаут и Игор Џамбазов: Немој да не сте дошле на свирка

Никола Перевски Пере од „Нокаут“ и Игор Џамбазов преку видеопорака на социјалните мрежи ги канат фановите на нивниот концертот во хотел „Мериот“. „Немој да не …

(Видео) Нокаут и Игор Џамбазов: Немој да не сте дошле на свирка Прочитај повеќе »

Scroll to Top