нирвана

Гитарата на Курт Кобејн која ја скрши на сцена е продадена за 600.000 долари

Гитарата што фронтменот на „Нирвана“, Курт Кобејн, која ја скрши на сцена, е продадена за речиси 600 илјади долари, објавија во саботата од аукциската куќа …

Гитарата на Курт Кобејн која ја скрши на сцена е продадена за 600.000 долари Прочитај повеќе »

Нирвана го доби судскиот спор во кој момчето од омотот на албумот ја тужеше групата за детска порнографија

Бендот Нирвана го доби спорот против Спенсер Елден, чија фотографија е на насловната страница на нивниот албум „Nevermind“ од 1991 година. Тогаш на насловната страница …

Нирвана го доби судскиот спор во кој момчето од омотот на албумот ја тужеше групата за детска порнографија Прочитај повеќе »

Scroll to Top