Новак Ѓоковиќ

Новак и Јелена Ѓоковиќ слават 10-годишнина од брак, тенисерот објави нивни стари фотографии

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена ја прославија десетгодишнината од бракот. View this post on Instagram A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) …

Новак и Јелена Ѓоковиќ слават 10-годишнина од брак, тенисерот објави нивни стари фотографии Прочитај повеќе »

(Видео) „Ова ќе биде новата химна на Вимблдон“: Жељко Јоксимовиќ го компонираше „Новаково коло“

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Холгер Руне во осминафиналето на Вимблдон. Сепак, на крајот од вториот и третиот сет, дел од публиката извикуваше „Руууу“, …

(Видео) „Ова ќе биде новата химна на Вимблдон“: Жељко Јоксимовиќ го компонираше „Новаково коло“ Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ и го испеа хитот на Здравко Чолиќ на Јелена за нејзиниот роденден

Јелена Ѓоковиќ го прослави својот 38 роденден со семејството и пријателите, а нејзиниот сопруг Новак во еден момент и ја испеа хит песната „Јужњаци“ на …

Новак Ѓоковиќ и го испеа хитот на Здравко Чолиќ на Јелена за нејзиниот роденден Прочитај повеќе »

(Видео) Новак Ѓоковиќ играше тенис со Шарлиз Терон, па се прегрнаа на теренот

Додека го чека првиот меч на Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ се посвети на тренинзите и слободните активности во САД. Тој исто така играше на хуманитарниот …

(Видео) Новак Ѓоковиќ играше тенис со Шарлиз Терон, па се прегрнаа на теренот Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ заплака пред илјадниците фанови кои го дочекаа во Белград по освоениот пехар на УС Опен

Ѓоковиќ заплака пред десетици илјади навивачи кои го дочекаа во Белград по осфоениот тројфеј на УС Опен. Додека навивачите скандираа за него, тој го извади …

(Видео) Ѓоковиќ заплака пред илјадниците фанови кои го дочекаа во Белград по освоениот пехар на УС Опен Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ победи на УС Опен, а трофејот му го посвети на Коби Брајант

Новак Ѓоковиќ со 3:0 во сетови го победи Данил Медведев во финалето на УС Опен, а трофејот му го посвети на легендарниот играч во НБА, …

Ѓоковиќ победи на УС Опен, а трофејот му го посвети на Коби Брајант Прочитај повеќе »

(Фото) Македонски фан побара од Ѓоковиќ да му се потпише на знамето на УС Опен

Македонски фан кој го следеше мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Тејлор Фриц, на крајот од мечот побара од српскиот тенисер да му се потпише на …

(Фото) Македонски фан побара од Ѓоковиќ да му се потпише на знамето на УС Опен Прочитај повеќе »

(Видео) Тиктокерот Џастис Рид напиша песна за Ѓоковиќ и му ја отпеа во Њујорк: Соништата се оставруваат

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, е познат како некој кој мисли на своите многубројни обожаватели ширум светот и редовно ги користи приликите да ги …

(Видео) Тиктокерот Џастис Рид напиша песна за Ѓоковиќ и му ја отпеа во Њујорк: Соништата се оставруваат Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ повторно на првото место на АТП листата пред Алкараз

Новак Ѓоковиќ, тенисерот кој играше на сите Грен слем финалиња годинава и играчот кој освои две титули, повторно е на првото место на АТП листата. …

Ѓоковиќ повторно на првото место на АТП листата пред Алкараз Прочитај повеќе »

Дарот на Новак не доаѓа од овој свет, рече првиот учител на Ѓоковиќ, Јелена Генчиќ која ги откри и Моника Селеш и Иванишевиќ

Приказната за стартот и првите предвидувања за Новак Ѓоковиќ потекнуваат од неговиот прв учител по тенис, Јелена Генчиќ, која покрај Србинот ги открила и Моника …

Дарот на Новак не доаѓа од овој свет, рече првиот учител на Ѓоковиќ, Јелена Генчиќ која ги откри и Моника Селеш и Иванишевиќ Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ и Меси на вечера во ресторан во Њујорк

Новак Ѓоковиќ објави фотографија со најдобриот фудбалер Лионел Меси. Двајцата биле на вечера во ресторан во Њујорк каде тенисерот ќе се бори за 24-ти Гренд …

Ѓоковиќ и Меси на вечера во ресторан во Њујорк Прочитај повеќе »

(Видео) Новак Ѓоковиќ потпиша автограм на кабината од камион, верување што им го дал на камонџии од Бања Лука

Браќата Младен и Мирослав Миодраговиќ од Бања Лука, кои веќе подолго време живеат и работат во Америка, се фотографираа со Новак Ѓоковиќ откако српскиот тенисер …

(Видео) Новак Ѓоковиќ потпиша автограм на кабината од камион, верување што им го дал на камонџии од Бања Лука Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ ја искина маицата по победата над Алкараз во финалето на Синсинати

Новак Ѓоковиќ го победи Карлос Алкараз во неверојатен пресврт во финалето на Синсинати со резултат 5-7, 7-6 (7), 7-6 (4). По мечот, Ѓоковиќ во еуфоријата …

Ѓоковиќ ја искина маицата по победата над Алкараз во финалето на Синсинати Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ собори нов светски рекорд со победата над Монфис

Новак Ѓоковиќ по победата на Гаел Монфис во осминафиналето во Синсинати, сруши нов светски рекорд. Ѓоковиќ ја продолжи трката за првото место на АТП листата …

Новак Ѓоковиќ собори нов светски рекорд со победата над Монфис Прочитај повеќе »

Бос и по шорц Ѓоковиќ игра тенис со деца на Корчула

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ наскоро го започува Мастерсот во Синсинати, а во меѓувреме на социјалните мрежи се појавија фотографии од неговиот одмор во Хрватска. Ѓоковиќ …

Бос и по шорц Ѓоковиќ игра тенис со деца на Корчула Прочитај повеќе »

(Видео) Новак Ѓоковиќ направи хаос на концертот на Владо Геогиев: се соблече на дождот, играше па го прегрна пејачот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се уште ужива во Црна Гора иако веќе почна да тренира за продолжението на сезоната и турнирот во Синсинати каде ќе …

(Видео) Новак Ѓоковиќ направи хаос на концертот на Владо Геогиев: се соблече на дождот, играше па го прегрна пејачот Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ со синот Стефан на јавање коњи на Дурмитор

По Вимблдон, Новак Ѓоковиќ уживаше на одмор во Хрватска и Црна Гора, но не пропушти тенисерот и да ужива во планинскиот туризам. Се појавија слики …

Новак Ѓоковиќ со синот Стефан на јавање коњи на Дурмитор Прочитај повеќе »

Новак Ѓоковиќ купи вила на Јадранот, луксузниот имот има приватна плажа и вредени милиони

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, купил вила во Црна Гора, во градот Љута, која вреди милиони, пишува Слободна Далмација. Имотот се наоѓа во близина на вилата …

Новак Ѓоковиќ купи вила на Јадранот, луксузниот имот има приватна плажа и вредени милиони Прочитај повеќе »

Срѓан Ѓоковиќ: Новак ми ги исполни сите желби, време е да се пензионира

Таткото на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, смета дека неговиот 36 годишен син би требало да се пензионира. Оваа тема е забранета во тимот на Ноле, …

Срѓан Ѓоковиќ: Новак ми ги исполни сите желби, време е да се пензионира Прочитај повеќе »

Страстен бакнеж на Новак и Јелена во Дубровник

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ пристигна на одмор во Дубровник, каде престојува со сопругата Јелена, синот Стефан и ќерката Тара. Семејството Ѓоковиќ уживаше во аквапаркот на …

Страстен бакнеж на Новак и Јелена во Дубровник Прочитај повеќе »

Scroll to Top