Нови Фосили

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

Фронтменот на некогашната многу позната група „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ, почина на 66-годишна возраст, објавуваат хрватските медиуми. Дујмиќ ја загуби битката за живот по тешката …

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ Прочитај повеќе »

Уапсен поранешниот член на „Нови фосили“ Рајко Дујмиќ

Поранешниот член на групата „Нови Фосили“ Рајко Дујмиќ е уапсен пишуваат хрватските медиуми. Полицијата го привела Дујмиќ по добиената пријава за закана. Поради здравствени проблеми, …

Уапсен поранешниот член на „Нови фосили“ Рајко Дујмиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Југословенска носталгија со „Нови фосили“

На вчерашното шоу „Златна бубамара на популарноста“ специјални гости беа легендарните „Нови фосили“. Дека публиката е носталгична по времето на поранешната држава, покажа еуфоријата што …

(Видео) Југословенска носталгија со „Нови фосили“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top