новинари

Новинари ќе бидат заменети со вештачка интелигенција, најави газда на германски весници

Директорот на германската медиумска група „Аксел Шпрингер“, Матијас Дефнер изјави дека издавачот се обидува да ги зголеми приходите на весниците „Билд“ и „Велт“ и новинарите …

Новинари ќе бидат заменети со вештачка интелигенција, најави газда на германски весници Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците

Јелена Карлеуша веќе извесен период води борба со килограмите, салото и целулитот, но и покрај вишокот, таа не престанува да носи провокативна облека. За снимањето …

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците Прочитај повеќе »

Scroll to Top