Обединети нации

Нивото на загревање на Земјата е црвен аларм за човештвото, се вели во извшетајот на Обединетите нации за климатските промени

Активностите на луѓето ја менуваат климата на невидени и понекогаш неповратни начини, е наведено во големиот научен извештај на Обединетите нации за климатските промени. Во …

Нивото на загревање на Земјата е црвен аларм за човештвото, се вели во извшетајот на Обединетите нации за климатските промени Прочитај повеќе »

(Видео) Ослободена е принцезата Латифа која владетелот од Дубаи ја држеше како заложник, била снимена во трговски центар со пријателки

Ќерката на владетелот на Дубаи, Мухамед Ал Мактум, принцезата Латифа, која тврдеше дека била држена како заложник во палатата на нејзиниот татко, била фотографирана додека седи …

(Видео) Ослободена е принцезата Латифа која владетелот од Дубаи ја држеше како заложник, била снимена во трговски центар со пријателки Прочитај повеќе »

Младите против коронавирусот ќе се вакцинираат дури во 2022 година, експертите од СЗО кажаа кои ќе имаат предност

Младите лица ќе се вакцинираат против коронавирусот дури во 2022 година, вели главната научничка на Светската здравствена организација Сумја Сваминатан. Таа вели дека брзата и …

Младите против коронавирусот ќе се вакцинираат дури во 2022 година, експертите од СЗО кажаа кои ќе имаат предност Прочитај повеќе »

Обединетите нации предупредија дека светот може да стане пекол ако не се превземе нешто против климатските промени

Обединетите нации објавија драматично предупредување за светската популација и порачаа дека светот ќе стане ненаселив пекол ако одговорните не направат нешто и не го решат …

Обединетите нации предупредија дека светот може да стане пекол ако не се превземе нешто против климатските промени Прочитај повеќе »

(Заговор) Обединетите Нации со агенда да ја покорат целата планета

Обединетите Нации имаат агенда да го покорат целото човештво, сметаат теоретичарите на заговор. Нивниот план наречен Агенда 21 има за цел наметнување на светска влада …

(Заговор) Обединетите Нации со агенда да ја покорат целата планета Прочитај повеќе »

Грета Тунберг- херој кој сака да го спаси светот или да шири говор на омраза и го поткопува општеството

Германските медиуми ја обвинија шведската тинејџерка Грета Тунберг дека со своите говори и пропаганда за борбата против климатските промени го поткопува општеството. Грета е уште …

Грета Тунберг- херој кој сака да го спаси светот или да шири говор на омраза и го поткопува општеството Прочитај повеќе »

Светот никогаш не бил поблиску до нуклеарна војна велат од ОН

Опасноста од избивање на нуклеарен конфликт е најголема досега по избивањето на Втората светска војна и по ова прашање, светот мора сериозно да се позанимава, …

Светот никогаш не бил поблиску до нуклеарна војна велат од ОН Прочитај повеќе »

Опстанокот на човештвото е доведен во прашање, предупредуваат од ОН

Сè позачестените и посложени ризици од глобалното затоплување, до загадувањето и епидемиите, се закана за опстанокот на човекот во случај да не се успее да …

Опстанокот на човештвото е доведен во прашање, предупредуваат од ОН Прочитај повеќе »

Човекот немоќен да ги спречи климатските промени

Обединетите нации порачаа дека сите земји мораат двојно да ги зголемат напорите за да ги намалат емисиите на штетни гасови. Ваквата цел има за задача …

Човекот немоќен да ги спречи климатските промени Прочитај повеќе »

Озонската обвивка околу земјата заздравува, велат од Обединетите нации

Обединетите нации соопштиле дека Земјината озонска обвивка конечно заздравува од штетата што ѝ била предизвикана од употребата на аеросол-спреевите. Обвивката над Земјината северна хемисфера целосно ќе заздрави …

Озонската обвивка околу земјата заздравува, велат од Обединетите нации Прочитај повеќе »

Научници од ОН за 12 години предвидуваат катаклизма

Обединетите нации во најновиот извештај за временските прилики предупредија дека светот мора да превземе мерки и со цел да се задржи нивото на глобалната температура, …

Научници од ОН за 12 години предвидуваат катаклизма Прочитај повеќе »

(Видео) Доналд Трамп со говорот ги насмеа сите во Обединетите нации

Претседателот на САД, Доналд Трамп, денеска на говорницата во Обединетите нации успеа да ги насмее сите присутни во салата, кои го следела неговиот говор. Трамп …

(Видео) Доналд Трамп со говорот ги насмеа сите во Обединетите нации Прочитај повеќе »

Меѓу 2050 и 2070 година суша ќе завладее со планетата

Нови вознемирувачки сознанија за климата кои доаѓаат од ОН покажуваат дека последните три години биле најтопли во историјата и се очекува екстремно жешко да биде …

Меѓу 2050 и 2070 година суша ќе завладее со планетата Прочитај повеќе »

По граѓанската војна, повеќе од половина население во Јужен Судан нема што да јаде

Една година откако во Јужен Судан на кратко бил прогласен глад, повеќе од половина од жителите во таа земја се соочуваат со екстремен глад среде …

По граѓанската војна, повеќе од половина население во Јужен Судан нема што да јаде Прочитај повеќе »

Scroll to Top