очекува

Нè очекува катастрофа, ќе избие војна, а по тоа следува уништување

На денешен ден, 14 декември, роден е големиот француски пророк Мишел де Нотр Дам, познат и како Нострадамус, кој за наредната година предвидел многу турбулентни …

Нè очекува катастрофа, ќе избие војна, а по тоа следува уништување Прочитај повеќе »

Објавена временска прогноза за следните три месеци – кaква зима нè очекува?

Државниот хидрометеоролошки завод во Хрватска објавил временска прогноза за следните три месеци. Метеоролозите очекуваат малку потопол период од вообичаениот. Во следните три месеци во целина …

Објавена временска прогноза за следните три месеци – кaква зима нè очекува? Прочитај повеќе »

Метеоролозите со досега шокирачки предвидувања за тоа што не очекува зимава

Додека Северна Европа има влажна зима, Балканот го чека нешто сосема поинакво од досега изложеното. Сите сакаат да знаат какво време ќе не очекува зимава што …

Метеоролозите со досега шокирачки предвидувања за тоа што не очекува зимава Прочитај повеќе »

НАТО повикува на војна?! – По непромислениот одговор на Ким, се очекува глобален одговор

Северна Кореја лансира балистичка ракета источно од својата престолнина Пјонгјанг, наведуваат медиумските извештаи.НАТО го повика светот да реагира на повторното тестирање на балистичките ракети што …

НАТО повикува на војна?! – По непромислениот одговор на Ким, се очекува глобален одговор Прочитај повеќе »