Реџеп Тајип Ердоган

Лимузината на Ердоган е најбезбедна во светот, „мерцедесот“ е отпорен на куршуми и бомби

Лимузината во која се вози турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, е најбезбедната во свет. Ердоган неодамна се возеше со неа низ Балканот, а со истата …

Лимузината на Ердоган е најбезбедна во светот, „мерцедесот“ е отпорен на куршуми и бомби Прочитај повеќе »

Ердоган: Вакцината што ќе ја произведеме ќе биде достапна за целото човештво

Претседателот на Република Турција, Реџеп Тајип Ердоган, говорејќи за важноста на меѓународната соработка и солидарност, во борбата против пандемијата, порача дека вакцината против ковид 19 …

Ердоган: Вакцината што ќе ја произведеме ќе биде достапна за целото човештво Прочитај повеќе »

(Видео) Палатата на Ердоган е 30 пати поголема од Белата куќа

Палатата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, е 30 пати поголема од Белата куќа, каде што престојува американскиот претседател во својот четиригодишен мандат. Иако првичната …

(Видео) Палатата на Ердоган е 30 пати поголема од Белата куќа Прочитај повеќе »

Соборен турски хеликоптер во Сирија, Ердоган бесен

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган изјави дека воениот хеликоптер е соборен од земја во Сирија, за време на операцијата „Маслинова гранчица“. Се наведува дека …

Соборен турски хеликоптер во Сирија, Ердоган бесен Прочитај повеќе »