РТС

(Видео) Демонстрант си го покажа задникот во вестите на РТС

На вчерашните протести во Белград демонстрант се соблече гол во моментот кога на српската државна телевизија РТС одеше директен пренос од протестите во вестите. Во моментот …

(Видео) Демонстрант си го покажа задникот во вестите на РТС Прочитај повеќе »

Планетата Земја влезе во еколошки долг, потрошени се сите ресурси

Годинава светот влезе во еколошки долг. Еколозите велат дека ваквата појава се случила вчера и тоа претставува нејзино најрано појавување од кога било претходно, откако …

Планетата Земја влезе во еколошки долг, потрошени се сите ресурси Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Еве зошто Јована Јоксимовиќ ДОБИ ОТКАЗ од РТС!

Судејќи по изјавата која водителката ја даде, може да се закључи дека врската со Жељко Јоксимовиќ, ја чинеше работното место од Радио-телевизија Србија. Јована и …

(ВИДЕО) Еве зошто Јована Јоксимовиќ ДОБИ ОТКАЗ од РТС! Прочитај повеќе »