сам

Сестрата на малиот Кевин од „Сам дома“, сеуште плива во водите на актерството

Цели 27 години поминаа откако излезе филмот „Сам дома“, кој денеска веќе е вистински класик, а новогодишните празници се незамисливи без малиот Кевин и неговата …

Сестрата на малиот Кевин од „Сам дома“, сеуште плива во водите на актерството Прочитај повеќе »

Нацистите сексот го ограничиле на 15 минути, а дозволена била само една поза

По наредба на Хајнрих Химлер во Матхаузен е основана првата од десетте јавни куќи во концентрациониот логор во Германија. Девојките не смееле да бидат Еврејки, …

Нацистите сексот го ограничиле на 15 минути, а дозволена била само една поза Прочитај повеќе »

ХОЛИВУД ВО ШОК! – Почина американскиот актер, ѕвездата од „Сам Дома“

Џон Херд почина во Калифорнија на 72 годишна возраст.Тој беше познат по улогите во филмовите во текот на осумдесетите и деведесетите години.Како што пренесува TMZ, …

ХОЛИВУД ВО ШОК! – Почина американскиот актер, ѕвездата од „Сам Дома“ Прочитај повеќе »