шангај

(Видео) Повторно се отвори Дизниленд во Шангај

Од 30 јуни повторно е отворен Дизниленд во Шангај пренесоа светските медиуми. Тој беше затворен пред речиси 100 дена поради пандемијата со ковидот. Во првите …

(Видео) Повторно се отвори Дизниленд во Шангај Прочитај повеќе »

(Видео) Кина го пушти во сообраќај најбрзиот воз во светот со кој од Пекинг до Шангај може да се стигне за само 2,5 часа

Кина го пушти во сообраќај најбрзиот воз во светот. За негово производство користена е технологија на магнетна левитација MAGLEV и тој може да развие брзина …

(Видео) Кина го пушти во сообраќај најбрзиот воз во светот со кој од Пекинг до Шангај може да се стигне за само 2,5 часа Прочитај повеќе »

Како коронавирусот стигна од Вухан до Њујорк и Рим, а ги заобиколи Пекинг и Шангај

Голем број теоретичари на заговор шират разни теории за тоа како коронавирусот успеал од Вухан, градот од каде изби опасниот вирус, тој да стигне до …

Како коронавирусот стигна од Вухан до Њујорк и Рим, а ги заобиколи Пекинг и Шангај Прочитај повеќе »

(Видео) Кинез направил специјална носилка за неговото бебе во време на коронавирус

Чао Јунџи, татко на двемесечно бебе во Шангај, направил носилка за бебе опремена со систем за прочистување на воздухот за да го сочува своето дете …

(Видео) Кинез направил специјална носилка за неговото бебе во време на коронавирус Прочитај повеќе »

Манчевски во жири на фестивал во Кина

Македонскиот режисер Милчо Манчевски се најде во жирито на Интернационалниот филмски фестивал во Хаинан, во Кина. Покрај него беа француската филмска ѕвезда Изабел Ипер и …

Манчевски во жири на фестивал во Кина Прочитај повеќе »

Кинезите изградија железница, патувањето го скратија од еден час на 14 минути

Кинезите направија супер брз воз и железничка линија, по што времето на патување го скратија од еден час на само 14 минути. Супер брзиот воз …

Кинезите изградија железница, патувањето го скратија од еден час на 14 минути Прочитај повеќе »

На ревијата на „Викторијас сикрет“, на манекенка и се спушти градникот

На  ревијата на „Викторијас сикрет“ одржана во понеделникот на 20 ноември во Шангај,  21-годишната манекенка Бела Хадид,за време на последното излегување на ревијата ги подигна двете раце …

На ревијата на „Викторијас сикрет“, на манекенка и се спушти градникот Прочитај повеќе »

Scroll to Top