шутка

(Видео) Цела Шутка на нозе за Сања Барби, пејачката има нов летен хит

Фолк-пејачка Сања Цинцева позната како Сања Барби ја објави нејзината нова песна „Срце Балканско“. Автор на музиката е Бернат Демирали, а текстот е на Орце …

(Видео) Цела Шутка на нозе за Сања Барби, пејачката има нов летен хит Прочитај повеќе »

„Миле ми текна, у Шутка влагам со орце“, твитерџиите за притворот на Камчев

Откако на бизнисменот Орце Камчев му беше изречен 30-дневен притвор во Шутка, твитерџиите почнаа да го коментираат неговото одење во затвор. Тие пишуваат дека на …

„Миле ми текна, у Шутка влагам со орце“, твитерџиите за притворот на Камчев Прочитај повеќе »

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Актерот Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка. Тој отсега ќе биде во куќен притвор. Ова го одлучил кривичниот совет на скопска Апелација. Јовановски беше …

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка Прочитај повеќе »

Scroll to Top