Спартак Москва

(Видео) Елмас даде гол за Наполи во Лига Европа

Македонскиот фудбалер Ељиф Елмас даде гол со глава за тимот на Наполи против Спартак Москва во Лига Европа. Италијанскиот клуб на крајот го загуби натпреварот …

(Видео) Елмас даде гол за Наполи во Лига Европа Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас постави рекорд со гол за Наполи во 11. секунда

Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас, го даде вториот најбрз гол во историјата на Лига Европа. Играчот на Наполи постигна гол во 11 секунда на синоќешниот натрепвар …

(Видео) Елмас постави рекорд со гол за Наполи во 11. секунда Прочитај повеќе »

Scroll to Top