струја

Колку струја ви е потребно за да заработите 1 биткоин?

Зголемувањето на вредноста на биткоин, на преку 10.000 долари, доведе до зголемување на потрошувачката на струјата за луѓето кои сакаат да се збогатат преку ноќ. …

Колку струја ви е потребно за да заработите 1 биткоин? Прочитај повеќе »

Соиграчите од Вардар ја платија сметката за струја, ФФМ му помага со дрес

Поранешната легенда на Вардар, Венцислав Симоновски, по четири години повторно доби струја откако претседателот на Синдикатот на фудбалери, Панче Ќумбев, и поранешната легенда на Вардар, …

Соиграчите од Вардар ја платија сметката за струја, ФФМ му помага со дрес Прочитај повеќе »

(Видео) Донациите за Тео и Тони пристигнуваат, но уште се без тоалет и струја

По објавената сторија на А1он за близнаците Тео и Тони кои се напуштени од родителите и живеат со своите баба и дедо, голем број граѓани се пријавија …

(Видео) Донациите за Тео и Тони пристигнуваат, но уште се без тоалет и струја Прочитај повеќе »

(ФОТО) Чудо од автомобил на струја за 4.500 евра!

Покрај релативно малата автономија на возење, моментно најголема мана на електричните автомобили е нивната висока цена. Меѓутоа, еден кинески произведувач, во соработка со „Џенерал моторс“, …

(ФОТО) Чудо од автомобил на струја за 4.500 евра! Прочитај повеќе »

Најбизарниот човек на светот – Единствениот на планетава кој јаде струја

Мисли дека 80% од неговото тело е струја… Нареш Кумар (42) од Индија тврди дека има единствен дар. Вели дека ја црпи својата сила од …

Најбизарниот човек на светот – Единствениот на планетава кој јаде струја Прочитај повеќе »

Задолжително погледнете – Луд бабун остави 10.000 луѓе без струја

Капат наведе дека една организација за заштита на животните го спасила мајмунот и тој моментно се опоравува од „сериозните повреди“. Еден бабун во јужниот дел …

Задолжително погледнете – Луд бабун остави 10.000 луѓе без струја Прочитај повеќе »