судбина

Германскиот „Титаник“ доживеал пострашна судбина од оригиналниот

Прочуениот нацистички министер за пропаганда Џозеф Гебелс сонувал исто како Адолф Хитлер, Германија да направи брод поголем и посилен и од прочуениот „Титаник“. Мисијата е …

Германскиот „Титаник“ доживеал пострашна судбина од оригиналниот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Грозоморна судбина на бразилска невеста

Видео снимката на Бразилката Роземер Насименто Силва, која загина само неколку минути пред свадбата, го обиколи светот. Силва (32) од Сао Паоло сакала да го …

(ВИДЕО) Грозоморна судбина на бразилска невеста Прочитај повеќе »