(ВИДЕО) Грозоморна судбина на бразилска невеста

By

Видео снимката на Бразилката Роземер Насименто Силва, која загина само неколку минути пред свадбата, го обиколи светот.

Силва (32) од Сао Паоло сакала да го изненади сопругот и на нивната свадба да пристигне со хеликоптер.

Во хеликоптерот таа била со нејзиниот брат, фотографка, која била во шестиот месец од бременоста и пилотот, кога леталото неочекувано се урна.

За тоа време младоженецот со часови чекал пред олтарот незнаејќи што се случува само неколку километри подалеку.

Снимката е објавена на бразилскиот информативен сајт Г1 Офишал, а материјалите на користење ги добиле од полицијата.

Осумминутната снимка ја покажува атмосфера во хеликоптерот, но и неколку можни грешки кои ги направил пилотот Петерсон Пињеиро во последните минути. Во еден момент леталото тргнува да понира, а се слуша крик и удар од падот. Камерата и по падот продолжила да снима.

Причина за падот е удар на хеликоптерот во дрво поради лошата видливост, дождот и маглата.

Кога младоженецот дознал што се случило со неговата несудена сопруга, гласно извикал од болка и паднал во несвест.

Ќе ви се допадне

Space Battleship Yamato: The New Voyage (https://wcostream.cc/m/47eM) Episode Full

Iron Man Episode 11

AnimeKisa: Hug tto! Precure anime episode 49 online free at https://animekisa.in anime stream

KissAnime: Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns 2nd Season anime episode 22 online free at https://kissanime.mx konosuba kissanime

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431

Wakelet: https://wakelet.com/@gogoanimebe