светско

Популарна полска навивачка предвидува финале за Франција на Мундијалот во Катар

Марта Барчок, најпопуларната навивачка во Полска, која беше наречена „Мис на Светското првенство“, откри дека нема да присуствува на овогодинешното Светско првенство во Катар поради …

Популарна полска навивачка предвидува финале за Франција на Мундијалот во Катар Прочитај повеќе »

Катар ќе заработи речиси 9 милијарди евра од Светското првенство во фудбал

Организацијата на Светското првенство во Катар ќе чини, 220 милијарди евра, што е пет пати повеќе од последните седум турнири заедно. Вкупните трошоци го урнаа …

Катар ќе заработи речиси 9 милијарди евра од Светското првенство во фудбал Прочитај повеќе »

Забранет е секс за навивачите на Мундијалот во Катар

Навивачите што ќе дојдат на Светското првенство во Катар ќе мора да се воздржуваат од секс, освен со партнерот, под услов да се во брачна …

Забранет е секс за навивачите на Мундијалот во Катар Прочитај повеќе »

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион

Златниот стадион „Лусаил“ во Катар е местото каде што ќе се игра финалето од Мундијалот. Грандиозниот објект е дело на британското архитектонско студио „Фостер+партнерс“. Овој …

Финалето на Мундијалот во Катар ќе се игра на златен стадион Прочитај повеќе »