тато

Цело семејство во транзиција – Даниел е мама, мама е тато, а улогите ги заменија и ќерката и синот

Цело четиричлено семејство од Аризона се декларирало како трансродови, таткото, мајката и нивните ќерка и син. Даниел Херот (41), биолошки родител на двете трансродови деца, …

Цело семејство во транзиција – Даниел е мама, мама е тато, а улогите ги заменија и ќерката и синот Прочитај повеќе »

Принцот Џорџ почна во школо – Тато го однесе за рака во првиот ден

Принцот Џорџ во школо пристинга само со татко му. Пред школото стигнаа околу 8:50 часот по локално време. Британскиот принц Џорџ од вчера почна да …

Принцот Џорџ почна во школо – Тато го однесе за рака во првиот ден Прочитај повеќе »

Таа не знае дека тато и мама повеќе не се заедно – потресни зборови на Аца Лукас за ќерката

„Неколку пати ме праша и јас во првиот момент ѝ реков дека тато останува тука за да го чува станот“, изјави Аца Лукас за разговорот …

Таа не знае дека тато и мама повеќе не се заедно – потресни зборови на Аца Лукас за ќерката Прочитај повеќе »

Scroll to Top