велигден

(Во живо) Папата служи миса пред десетина илјади верници

Десетина илјади верници се собраа на Плоштадот Свети Петар во Ватикан на мисата која ја служи папата Франциско. „Нашата вера е родена на велигденското утро: …

(Во живо) Папата служи миса пред десетина илјади верници Прочитај повеќе »

Како да сварите велигденски јајца без да ви пукнат

Боењето и украсувањето јајца за најголемиот христијански празник Велигден е подеднакво забавно како за младите така и за постарите, но доколку се случи да ви …

Како да сварите велигденски јајца без да ви пукнат Прочитај повеќе »

Scroll to Top