владимир путин

За некои го украле вонземјани, за други е терористички напад, неколку луди теории за исчезнатиот малезиски авион

И по речиси девет години властите на Малезија не успејаа да го пронајдат патничкиот авион кој во 2014 година исчезна над Индискиот океан. До ден …

За некои го украле вонземјани, за други е терористички напад, неколку луди теории за исчезнатиот малезиски авион Прочитај повеќе »

Путин има тројца двојници, вели украински мајор

Шефот на украинската воена известувачка служба, мајорот Кирило Буданов, рече дека рускиот претседател Владимир Путин најверојатно има тројца двојници. Сите биле подложни на пластични операции …

Путин има тројца двојници, вели украински мајор Прочитај повеќе »

(Видео) Зеленски танцува пред пријателите на Путин, украинскиот претседател ги забавувал за Нова година

Видео снимено пред неколку години на кое украинскиот претседател Владимир Зеленски танцува пред пријателите на Путин, стана хит. Зеленски се појавил во забавна новогодишна програма …

(Видео) Зеленски танцува пред пријателите на Путин, украинскиот претседател ги забавувал за Нова година Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп ја осветли кулата во Мајами за 70 роденден на Путин

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, за 70 роденден на Владимир Путин ја осветли кулата во Мајами. Тој му честиташе со светлечка порака. „Овој Запад нема …

(Видео) Трамп ја осветли кулата во Мајами за 70 роденден на Путин Прочитај повеќе »

(Видео) Тој е најдобриот претседател, Стивен Сигал му честиташе роденден на Путин

Холивудскиот глумец Стивен Сигал му го честиташе на Путин 70 роденден. Двајцата се долги години пријатели, а Сегал во 2016 година и доби и руски …

(Видео) Тој е најдобриот претседател, Стивен Сигал му честиташе роденден на Путин Прочитај повеќе »

(Видео) Силна и необична светлина над Москва ги исплаши руските граѓани

Жителите на Москва, Омск и на Белогрод преку социјалните мрежи објавија дека во вторникот вечерта на небото забележале необична светлина, која ги вознемирила сите. Многумина …

(Видео) Силна и необична светлина над Москва ги исплаши руските граѓани Прочитај повеќе »

(Видео) Јахтата на Путин, која исчезна пред неколку месеци, видена како плови во Балтичкото Море

Суперјахтата на Владимир Путин, „Грејфул“, која неодамна беше прогласена за исчезната, сега е видена како плови во водите на Балтичкото море. Станува збор за втората …

(Видео) Јахтата на Путин, која исчезна пред неколку месеци, видена како плови во Балтичкото Море Прочитај повеќе »

Бивша шпионка на Путин открива како ги минала специјалните секс-тренинзи

Бившата шпионка на Владимир Путин, Алиа Роза, откри детали од својот живот, за тоа како се запишала на 18 години на воена академија, каде што …

Бивша шпионка на Путин открива како ги минала специјалните секс-тренинзи Прочитај повеќе »

(Видео) „Дејли мејл“: Путин не може да ја користи десната рака

Владимир Путин не може да ја користи десната рака, пишува „Дејли мејл“, кој објави и видео од рускиот претседател. Британските медиуми повторно пишуваат за влошеното …

(Видео) „Дејли мејл“: Путин не може да ја користи десната рака Прочитај повеќе »

Љубовницата на Путин му го промени животот, пишува во новата биографија за рускиот лидер

Нова биографија која детално го опишува животот на рускиот претседател Владимир Путин, открива како неговата љубовница, Алина Кабаева му го променува животот и влијае на …

Љубовницата на Путин му го промени животот, пишува во новата биографија за рускиот лидер Прочитај повеќе »

Љубовницата на Путин е бремена, а рускиот претседател не е среќен што ќе стане татко, тврдат британските медиуми

Британските медиуми пренесоа дека љубовницата на Путин, Алина Кабаева е бремена, а рускиот претседател не е среќен што ќе стане татко. Се шпекулира дека Путин …

Љубовницата на Путин е бремена, а рускиот претседател не е среќен што ќе стане татко, тврдат британските медиуми Прочитај повеќе »

(Видео) На Путин му се тресеа нозете на средбата со претседателот на Таџикистан

Веќе подолго време се шпекулира дека рускиот претседател Владимир Путин е болен, а шпекулациите за неговата лоша здравствена состојба одеа дотаму што некои мислеа дека …

(Видео) На Путин му се тресеа нозете на средбата со претседателот на Таџикистан Прочитај повеќе »

Изгледаше како баба со ќебе, експерт за говорот на телото го анализира Путин

Говорот на рускиот претседател Владимир Путин за време на прославата на Денот на победата во Москва, не откри многу за плановите на Русија во врска …

Изгледаше како баба со ќебе, експерт за говорот на телото го анализира Путин Прочитај повеќе »

(Видео) Презентерка во Јапонија почна да плаче додека читаше вести за Путин

Презентерка на дневник во Јапонија, почна да плаче додека читаше вести за рускиот претседател Владимир Путин и војната во Украина. Таа почна да плаче додека …

(Видео) Презентерка во Јапонија почна да плаче додека читаше вести за Путин Прочитај повеќе »

(Фото) Љубовницата на Путин, по две години криење, се појави со бурма на раката

Tајната љубовница на рускиот претседател Владимир Путин, гимнастичарката од Узбекистан, Алина Кабаева, за првпат по две години се појави во јавност и тоа со бурма …

(Фото) Љубовницата на Путин, по две години криење, се појави со бурма на раката Прочитај повеќе »

(Видео) Путин не бил на велигденската литургијата во московскиот соборен храм, тврдат теоретирачи на заговор

Некои заговорници шират видео на интернет од велигденската литургија во московскиот соборен храм и тврдат дека рускиот претседател Владимир Путин воопшто не присуствувал на овој …

(Видео) Путин не бил на велигденската литургијата во московскиот соборен храм, тврдат теоретирачи на заговор Прочитај повеќе »

Путин присуствуваше на полноќна велигденска миса во храмот на Христос Спасител во Москва

Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на велигденската литургија во Соборниот храм Христос Спасител во Москва. Литургијата, која започна неколку минути пред полноќ, ја служеше патријархот Московски …

Путин присуствуваше на полноќна велигденска миса во храмот на Христос Спасител во Москва Прочитај повеќе »

Путин им воведе санкции на лидерите на светските сили, Борис Џонсон не смее да влезе во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин им воведе санкции на лидерите на светските западни сили. Британскиот премиер Борис Џонсон од сега не смее да влегува во Русија, …

Путин им воведе санкции на лидерите на светските сили, Борис Џонсон не смее да влезе во Русија Прочитај повеќе »

Лукашенко: Путин ги излекува сите коронавируси во светот

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, за време на средбата со гувернерот на Приморскиот крај, Олег Кожемјак во Владивосток, рече дека неговиот руски колега, Владимир Путин …

Лукашенко: Путин ги излекува сите коронавируси во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Русокосиот ќе гo победи човекот со седа коса, познати пророци предвидоа како ќе заврши војната во Украина

Целиот свет со нетрпение го чека епилогот од ситуацијата во Украина, но ако погледнеме во минатото можеби некои од одговорите веќе ги имаат дадено српските …

(Видео) Русокосиот ќе гo победи човекот со седа коса, познати пророци предвидоа како ќе заврши војната во Украина Прочитај повеќе »