владимир путин

(Видео) Путин не бил на велигденската литургијата во московскиот соборен храм, тврдат теоретирачи на заговор

Некои заговорници шират видео на интернет од велигденската литургија во московскиот соборен храм и тврдат дека рускиот претседател Владимир Путин воопшто не присуствувал на овој …

(Видео) Путин не бил на велигденската литургијата во московскиот соборен храм, тврдат теоретирачи на заговор Прочитај повеќе »

Путин присуствуваше на полноќна велигденска миса во храмот на Христос Спасител во Москва

Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на велигденската литургија во Соборниот храм Христос Спасител во Москва. Литургијата, која започна неколку минути пред полноќ, ја служеше патријархот Московски …

Путин присуствуваше на полноќна велигденска миса во храмот на Христос Спасител во Москва Прочитај повеќе »

Путин им воведе санкции на лидерите на светските сили, Борис Џонсон не смее да влезе во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин им воведе санкции на лидерите на светските западни сили. Британскиот премиер Борис Џонсон од сега не смее да влегува во Русија, …

Путин им воведе санкции на лидерите на светските сили, Борис Џонсон не смее да влезе во Русија Прочитај повеќе »

Лукашенко: Путин ги излекува сите коронавируси во светот

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, за време на средбата со гувернерот на Приморскиот крај, Олег Кожемјак во Владивосток, рече дека неговиот руски колега, Владимир Путин …

Лукашенко: Путин ги излекува сите коронавируси во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Русокосиот ќе гo победи човекот со седа коса, познати пророци предвидоа како ќе заврши војната во Украина

Целиот свет со нетрпение го чека епилогот од ситуацијата во Украина, но ако погледнеме во минатото можеби некои од одговорите веќе ги имаат дадено српските …

(Видео) Русокосиот ќе гo победи човекот со седа коса, познати пророци предвидоа како ќе заврши војната во Украина Прочитај повеќе »

(Видео) Вие сте моето семејство во добро и зло, Стивен Сигал славеше роденден во Москва со пријателите на Путин, кои се санкционирани од Западот

Холивудскиот глумец Стивен Сигал во Москва го прослави својот 70 роденден. Тој приреди забава на која дојдоа неколку познати личности од Русија, кои се на …

(Видео) Вие сте моето семејство во добро и зло, Стивен Сигал славеше роденден во Москва со пријателите на Путин, кои се санкционирани од Западот Прочитај повеќе »

Од почетокот на војната Путин го нема тргнато часовникот од десната рака

Од почетокот на војната во Украина, рускиот претседател Владимир Путин го нема тргнато саатот од десната рака. Аналитичари и психолози се обидуваат да откријат што …

Од почетокот на војната Путин го нема тргнато часовникот од десната рака Прочитај повеќе »

(Фото) Љубовницата на Путин, која од чистачка стана милијардерка, го покажа раскошниот стан во Санкт Петербург

Наводната поранешната љубовница на Владимир Путин, Светлана Кривоногик, го покажа нејзиниот луксузен стан во Санкт Петербург. Таа е позната по тоа што пред да биде …

(Фото) Љубовницата на Путин, која од чистачка стана милијардерка, го покажа раскошниот стан во Санкт Петербург Прочитај повеќе »

(Видео) Путин низ солзи се прости од својот политички ривал кого го победи шест пати на избори

Рускиот претседател Владимир Путин во петокот се прости од својот голем пријател и политички противник, претседателот на Либерално демократската партија на Русија Владимир Жириновски. Жириновски …

(Видео) Путин низ солзи се прости од својот политички ривал кого го победи шест пати на избори Прочитај повеќе »

ЕУ ќе воведе санкции и за ќерките на Путин, на удар семејството на рускиот претседател

Во новите санкции кои Европската Унија би ѝ ги нанела на Русија би можеле да се најдат и ќерките на рускиот претседател Владимир Путин. „Волстрит …

ЕУ ќе воведе санкции и за ќерките на Путин, на удар семејството на рускиот претседател Прочитај повеќе »

Роман Абрамовиќ е во големи финансиски проблеми, ги молел своите американски пријатели да му позајмат по милион евра

Рускиот олигарх Роман Абрамовиќ ги молел своите моќни пријатели од Холивуд и американски брокери да му позајмат по милион евра, за да се врател на …

Роман Абрамовиќ е во големи финансиски проблеми, ги молел своите американски пријатели да му позајмат по милион евра Прочитај повеќе »

Ако Русија изгуби не исклучувам нуклеарна војна, советник на Путин кој ја предвиде војната во Украина уште во 1997 сега даде уште пострашни прогнози

Сергеј Караганов поранешен советник на Борис Елцин и Владимир Путин и кој во моментов се наоѓа на чело на невладиниот истражувачки центар во Советот за …

Ако Русија изгуби не исклучувам нуклеарна војна, советник на Путин кој ја предвиде војната во Украина уште во 1997 сега даде уште пострашни прогнози Прочитај повеќе »

Италија му заплени на рускиот милијардер Усманов Мерцедес-Мајбах ист како на Груевски

Италијанските власти му го запленија блиндираниот Мерцедес-Мајбах на рускиот милијардер Алишер Усманов како дел од санкциите на ЕУ против руските олигарси. Станува збор за „Мерцедес-Мајбах …

Италија му заплени на рускиот милијардер Усманов Мерцедес-Мајбах ист како на Груевски Прочитај повеќе »

Дерпадје веќе не го фали Путин, зад неговите луди испади не стои рускиот народ

Глумецот Жерард Депардје ги осуди постапките на рускиот претседател Владимир Путин и наредбите за напад врз Украина нарекувајќи ги луди и неприфатливи и дека зад …

Дерпадје веќе не го фали Путин, зад неговите луди испади не стои рускиот народ Прочитај повеќе »

Путин и Трамп се здружуваат против Џо Бајден

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во едно од своите интервјуа го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите штетни информации кои ги има …

Путин и Трамп се здружуваат против Џо Бајден Прочитај повеќе »

Русија ќе завладее со светот, а Путин ќе стане господар на сите, предвидела баба Ванѓа

Слепата пророчица од Струмица баба Ванѓа, која ја предвиде руската инвазија на Украина, во едно од своите интервјуа од 1979 година, рекла дека во иднина …

Русија ќе завладее со светот, а Путин ќе стане господар на сите, предвидела баба Ванѓа Прочитај повеќе »

Покрената петиција за љубовницата на Путин биде протерана од Швајцарија

Во Швајцарија е покрената петиција за протерување на љубовницата на рускиот претседател Владимир Путин, Алина Кабева, од земјата. Противниците на Путин ја покренаа птеицијата тврдејќи …

Покрената петиција за љубовницата на Путин биде протерана од Швајцарија Прочитај повеќе »

Поранешна шпионка на Путин рече дека ги поминала сите специјални секс-тренинзи на КГБ и дека од мажите можела да извлече секакви тајни

Поранешната шпионка на рускиот претседател Владимир Путин, Алија Роза, рече дека ги има поминато сите специјални секс-тренинзи на КГБ и дека од мажите може да …

Поранешна шпионка на Путин рече дека ги поминала сите специјални секс-тренинзи на КГБ и дека од мажите можела да извлече секакви тајни Прочитај повеќе »

Руска елита сака да го отруе Путин и на негово место да постави човек кој ќе тргува со Западот, тврдат украинските служби

Руска елита има намера да го отруе претседателот Владимир Путин и на негово место да постави човек кој ќе ги обнови трговските врски со Западот, …

Руска елита сака да го отруе Путин и на негово место да постави човек кој ќе тргува со Западот, тврдат украинските служби Прочитај повеќе »

Руслана: За мене Путин не постои, тој не е човек

Евровизиската победничка од пред 18 години, пејачката Руслана од Украина за „Дневник Нова ТВ“, зборуваше за нејзината земја и руската инвазија која ја направи Владимир …

Руслана: За мене Путин не постои, тој не е човек Прочитај повеќе »