војска

(Видео) Американската војска го пренела коронавирусот во кинескиот град Вухан

Американската војска го пренела коронавирусот во Вухан, тврдат голем број теоретичари на заговор. Новиот коронавирус под името Covid-19 можеби има потекло од САД, а за …

(Видео) Американската војска го пренела коронавирусот во кинескиот град Вухан Прочитај повеќе »

Руската војска планира да тренира свештеници за војна

Свештенството на руската православна црква во наредниот период ќе мора да мине низ необичен вид обука. Свештеници, попови и други црковни лица ќе мораат да …

Руската војска планира да тренира свештеници за војна Прочитај повеќе »

Војска на Југославија во блокбастерот во кој играат Џони Деп и Пенелопе Круз

Филмот „Убиство во ‘Ориент експрес’“ е еден од најдобрите филмови што се појавил во 2017 година. Ова остварување на актерот и режисерот Кенет Брана се …

Војска на Југославија во блокбастерот во кој играат Џони Деп и Пенелопе Круз Прочитај повеќе »

Глобалистот папата Франциско започна со создавање голема ватиканска војска

Папата Франциско потајно ја засилува и ја зголемува војската која набргу ќе брои меѓу десет до дванаесет илјади високообучени војници. Ова го вели ватикански инсајдер, …

Глобалистот папата Франциско започна со создавање голема ватиканска војска Прочитај повеќе »

Американската војска уби 45 невини цивили во Сирија

Американската војска усмртила најмалку 45 недолжни цивили во Сирија по спроведените воздушни напади кои беа насочени кон, како што тие велат, al-Touse’eiyah во градот Ал-Рака. …

Американската војска уби 45 невини цивили во Сирија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Цеца – Зошто Вељко уште не замина во војска, кога ќе се соблече во бикини и што мисли за разводите на естрадата?

Фолк ѕвездата со широка насмевка раскажа за својата актуелна тема. Сепак, една работа во неа ја растажила. Со Цеца Ражнатовќ, репортерите се сретнаа на аеродромот …

(ВИДЕО) Цеца – Зошто Вељко уште не замина во војска, кога ќе се соблече во бикини и што мисли за разводите на естрадата? Прочитај повеќе »

Scroll to Top