Војска на Југославија во блокбастерот во кој играат Џони Деп и Пенелопе Круз

Филмот „Убиство во ‘Ориент експрес’“ е еден од најдобрите филмови што се појавил во 2017 година.

dobivaj vesti na viber

Ова остварување на актерот и режисерот Кенет Брана се базирало по истоимениот роман на Агата Кристи и говори за тоа како познатиот детектив Херкул Поаро го решава убиството што се случило во познатиот воз кој бил на пат низ Европа.

Покрај Кенет Брана, во овој филм играат уште и Пенелопе Круз, Џуди Денч, Џони Деп и многу други.

Она што е интересно е тоа што во овој филм се појавува и југословенска војска, но и полицијата, која со Поаро го истражува овој случај.

Гледајте го трејлерот за филмот „Убиство во ‘Ориент експрес’“:

Scroll to Top