вселенскас

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица

Триото, кое е составено од американски, руски и јапонски космонаут, денеска во „Сојуз MS-07“ од Казахстан замина на пат до Меѓународната вселенска станица, пренесува НАСА. …

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

Меѓународната вселенска станица улови НЛО над Северна Кореја

Теоретичарите на загвор, веднаш кренаа прашина по забележувањето на објект во вид на НЛО, како лета на воздушниот простор на Северна Кореја. Голем број на …

Меѓународната вселенска станица улови НЛО над Северна Кореја Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Најголемите лажливци – НАСА уловена како снима пренос од вселенската станица во студио

Многу луѓе се освестија и веќе знаат дека ISS – интернационалната вселенска станица не постои, или пак постои, но во неа нема луѓе. Или е …

(ВИДЕО) Најголемите лажливци – НАСА уловена како снима пренос од вселенската станица во студио Прочитај повеќе »

Scroll to Top