Закинтос

(Видео) Келнер на Закинтос спаси жена со Хајмлихов зафат

Келнер во ресторан на островот Закинтос, спаси жена која почнала да се дави, користејќи го Хајмлиховиот зафат. Жената почнала да се дави од парче храна …

(Видео) Келнер на Закинтос спаси жена со Хајмлихов зафат Прочитај повеќе »

Туристите ова лето нема да можат да се капат на плажата Навагио на Закинтос

Плажата Навагио на островот Закинтос, ова летово ќе биде затворена за посетители од страв поради дополнителни одрони. Одлуката за забрана на пристапот до плажата Навагио …

Туристите ова лето нема да можат да се капат на плажата Навагио на Закинтос Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Објавена снимка од почетокот на тепачката на Закинтос

Грчките медиуми денеска објавија уште едно видео од клубот на Закинтос, кое што покажува што претходело на тепачката по која што беше убиен Американецот Бакари …

(ВИДЕО) Објавена снимка од почетокот на тепачката на Закинтос Прочитај повеќе »

Scroll to Top