Зинедин Зидан

Матераци го претепал Балотели во соблекувалната зашто го фрлил дресот на Интер

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марко Матераци се потсети на времето додека играше за Интер и на моментот кога го претепал неговиот соиграч Марио Балотели во …

Матераци го претепал Балотели во соблекувалната зашто го фрлил дресот на Интер Прочитај повеќе »

Местел натпревари и се коцкал, ѕвездата на Јувентус денес работи како келнер за да го прехрани семејството

Поранешниот уругвајски фудбалер Фабијан О’Нил, во текот на својата фудбалска кариера доживеал низа успеси и падови. Голем дел од времето додека престојувал во Италија го …

Местел натпревари и се коцкал, ѕвездата на Јувентус денес работи како келнер за да го прехрани семејството Прочитај повеќе »

Зидан три децении заљубен до уши во неговата сопруга

Поранешниот фудбалер и тренер на Реал Мадрид, Французинот Зинедин Зидан, е во среќен брак со својата сопруга Вероника Фернандез уште од својата 17 годишна возраст. …

Зидан три децении заљубен до уши во неговата сопруга Прочитај повеќе »

Бугарски стјуард открива како Матераци го провоцирал Зидан

Во текот на второто продолжение, поточно во 109. минута, Зидан го удри Матераци со главата во градите и заработи црвен картон, а овој момент се …

Бугарски стјуард открива како Матераци го провоцирал Зидан Прочитај повеќе »

Scroll to Top