Златна топка

Бензема заедно со бившата и сегашната девојка ја прими „Златната топка“ во Париз

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Карим Бензема ја освои Златната топка на синоќешната церемонија во Париз во присутво на неговата бивша Кора Готје и сегашна …

Бензема заедно со бившата и сегашната девојка ја прими „Златната топка“ во Париз Прочитај повеќе »

(Видео) Организаторот на „Златната топка“ сакаше да ја избрка жена му на Меси додека се фотографираа, но фудбалерот не му дозволи

Организаторот на доделувањето на „Златната топка“ за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Антонела, додека се фотографираа со децата, но фудбалерот …

(Видео) Организаторот на „Златната топка“ сакаше да ја избрка жена му на Меси додека се фотографираа, но фудбалерот не му дозволи Прочитај повеќе »

Првпат во историјата ФИФА нема да додели „Златна топка“

Наградата „Златна топка“, која ФИФА ја доделува на најдобриот фудбалер во светот од 1956 година, годинава првпат нема да биде доделена. Причината за ова е …

Првпат во историјата ФИФА нема да додели „Златна топка“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top