змија

(Видео) Змија го касна синот на Стив Ирвин на лицето

Роберт, синот на покојниот ловец на крокодили, Стив Ирвин, снимаше емисија за диви животни кога го касна змија на лицето. Тој раскажува како спасиле питон и …

(Видео) Змија го касна синот на Стив Ирвин на лицето Прочитај повеќе »

Дозволил да го касне змија затоа што го оставила сопругата

Арслан Валеев (31) од Санкт Петерсбург е познат руски видеоблогер и експерт за змии. Познатиот Русин ја снимил својата смрт откако дозволил да биде каснат …

Дозволил да го касне змија затоа што го оставила сопругата Прочитај повеќе »

Дете сакало да изврши нужда, а во школката го дочекала огромна змија

Замислете ја ситуацијата. Одите во домашниот тоалет, а таму ве чека – кралски питон. Всушност, тоа му се случило на едно петгодишно дете од англискиот …

Дете сакало да изврши нужда, а во школката го дочекала огромна змија Прочитај повеќе »

Питон влегол преку прозорецот и ја измасакрирал семејната мачка, но дури потоа следувал вистински пекол

Една мајка останала шокирана кога открила дека питон од три метри се сокрил под креветот на нејзиниот син откако ја убил нивната семејна мачка. Танапом …

Питон влегол преку прозорецот и ја измасакрирал семејната мачка, но дури потоа следувал вистински пекол Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Расекоа џиновска змија за да спасат теле – Останаа во шок

Жители на неименувано село во Нигерија мислеле дека го пронашле виновникот за исчезнувањето на нивното теле, кога налетале на огромна змија со подуен стомак. Тие …

(ВИДЕО) Расекоа џиновска змија за да спасат теле – Останаа во шок Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Како е ова можно?! – Сите се чудат на тоа што го прави оваа змија

Се соблекува, однесува како кобра, долга е околу еден метар, но е целосно безопасна. Позната под научното име Хетерод, претставува род на ендемични змии на …

(ВИДЕО) Како е ова можно?! – Сите се чудат на тоа што го прави оваа змија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Делува како змија, а всушност е вистински предатор

Предниот дел му е речиси со црна боја, па потоа на долниот ред со кафеава нијанса, со одредени шари. На социјалните мрежи неодамна се појавија …

(ВИДЕО) Делува како змија, а всушност е вистински предатор Прочитај повеќе »