Ѕвездите на Гранд

Ѕвездата на Гранд која усмрти пешак нема да оди во притвор

Поранешниот пејач во „Ѕвездите на Гранд“, Махир Петровиќ, кој е осомничен дека на 31 јули во Горњи Вакуф усмртил пешак со „ауди“ и побегнал од …

Ѕвездата на Гранд која усмрти пешак нема да оди во притвор Прочитај повеќе »

(Фото) Се ожени ѕвездата на „Гранд“ Армин Јусуфовиќ

Некогашниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Армин Јусуфовиќ се ожени со девојка му Ајла. Двајцата се свршија пред неколку месеци, а свадбата ја направија викендов …

(Фото) Се ожени ѕвездата на „Гранд“ Армин Јусуфовиќ Прочитај повеќе »

Победата во „Гранд“ ме донесе во бендот Ѓорѓе Давид и настапуваме низ Балканот: Интервју со Славица Ангелова

По победата на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Славица Ангелова сега е дел од рок составот на нејзиниот ментор, Ѓорѓе Давид. Откако се созема …

Победата во „Гранд“ ме донесе во бендот Ѓорѓе Давид и настапуваме низ Балканот: Интервју со Славица Ангелова Прочитај повеќе »

Првата трансродова учесничка од „Ѕвездите на Гранд“, доби понуда да снима филм

Алина Јухарт од Марибор беше првата трансродова пејачка која учествуваше на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа открива дека добила понуда за снимање филм …

Првата трансродова учесничка од „Ѕвездите на Гранд“, доби понуда да снима филм Прочитај повеќе »

Славица Ангелова победи во Ѕвездите на Гранд: трема, радост, солзи, но и незаборавен настап на македонската пејачка во популарното шоу

Славица Ангелова од Струмица победи во финалето на „Ѕвездите на Гранд“. Нањстапи со песната „Угаси ме“ од Парни Ваљак, со која ги освои и публиката …

Славица Ангелова победи во Ѕвездите на Гранд: трема, радост, солзи, но и незаборавен настап на македонската пејачка во популарното шоу Прочитај повеќе »

Македонката Славица Ангелова го воодушеви жирито и ќе пее во полуфиналето на „Гранд“

Славица Ангелова од Струмица со шест гласа од жирито на „Гранд“ се пласираше во полуфиналето на шоуто. Македонската кандидатка чиј ментор е Ѓорѓе Давид, вчеравечер …

Македонката Славица Ангелова го воодушеви жирито и ќе пее во полуфиналето на „Гранд“ Прочитај повеќе »

(Видео) Марија Шерифовиќ сака да му помогне на уличен пејач од Зеница кој се пријавил во „Гранд“ но нема пари за облека и пат

Приказната за уличниот пејач Мустафа Хрустиќ од Зеница, која со својата приказна ја трогнал српската пејачка Марија Шерифовиќ, доби пресврт. Откако Шерифовиќ ја сподели својата …

(Видео) Марија Шерифовиќ сака да му помогне на уличен пејач од Зеница кој се пријавил во „Гранд“ но нема пари за облека и пат Прочитај повеќе »

Славица Ангелова и Јасмин Алиевски се пласираа во следниот круг на „Гранд“ покрај критиките од жирито

Струмичанката Славица Ангелова освои 5 гласа од жирито во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ и се пласираше во бараж, а потоа се пласираше во следниот …

Славица Ангелова и Јасмин Алиевски се пласираа во следниот круг на „Гранд“ покрај критиките од жирито Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ најавува нови аудиции за „Гранд“: Ќе биде најинтересната сезона што воопшто што сме ја направиле

Новата сезона од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ ќе биде сосема поинаква, а Саша Поповиќ ги покани и новите и старите натпреварувачи да се …

Саша Поповиќ најавува нови аудиции за „Гранд“: Ќе биде најинтересната сезона што воопшто што сме ја направиле Прочитај повеќе »

Струмичанката Славица Ангелова растури во „Ѕвездите на Гранд“, уште една Македонка го крена на нозе жирито

Македонската натпреварувачка во „Ѕвездите на Гранд“, Славица Ангелова од Струмица, вчера го воодушеви жирито со нејзиниот настап. Таа растури на сцената и ги доби сите …

Струмичанката Славица Ангелова растури во „Ѕвездите на Гранд“, уште една Македонка го крена на нозе жирито Прочитај повеќе »

Скопјанецот Јасмин Алиевски со „Зајди, зајди“ и хит на Тоше, пак растури во „Ѕвездите на Гранд“

Пејачот Јасмин Алиевски повторно ги освои симпатиите од публиката и жирито во „Ѕвездите на Гранд“. Во саботата ги доби сите шест гласови од жирито, откако …

Скопјанецот Јасмин Алиевски со „Зајди, зајди“ и хит на Тоше, пак растури во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Милица Трајков од Кавадарци со два стајлинзи го воодушеви жирито на „Гранд“: ти си македонска змија и сериозна хиена

Македонката Милица Ризо Трајков од Кавадарци собра шест гласа во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и се пласираше во следниот круг. Ментор на Милица во шоуто …

Милица Трајков од Кавадарци со два стајлинзи го воодушеви жирито на „Гранд“: ти си македонска змија и сериозна хиена Прочитај повеќе »

Струмичанката Ангела Котуровиќ испадна од „Ѕвездите на Гранд“, а важеше за фаворит

Струмичанката Ангела Котуровиќ не помина во следната фаза од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ иако ги воодушеви членовите на стручното жири и доби пофални зборови. Ангела …

Струмичанката Ангела Котуровиќ испадна од „Ѕвездите на Гранд“, а важеше за фаворит Прочитај повеќе »

(Видео) Скопјанецот Јасмин Алиевски пееше со 38 температура на „Гранд“ и успеа да влезе во следниот круг

Скопјанецот Јасмин Алиевски, ги освои сите шест гласа во саботата во „Ѕвездите на Гранд“ и директно се пласираше во следниот круг. Јасмин доби пофалби, бидејќи …

(Видео) Скопјанецот Јасмин Алиевски пееше со 38 температура на „Гранд“ и успеа да влезе во следниот круг Прочитај повеќе »

Кавадарчанката Милица Трајков пееше гола во „Ѕвездите на Гранд“: жирито го коментираше нејзиниот изглед, наместо пеењето

Македонката Милица Ризо Трајков од Кавадарци вчеравечер настапи во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ облечена во необична креација. Нејзин ментор беше Мили. Таа ги отпеа песните …

Кавадарчанката Милица Трајков пееше гола во „Ѕвездите на Гранд“: жирито го коментираше нејзиниот изглед, наместо пеењето Прочитај повеќе »

Нова афера го тресе „Гранд“: Членовите од жирито барале пари од натпреварувачите

Кандатот Душан Вукадиновиќ од регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, објави на Инстагран дека пејачката Снежана Ѓуришиќ која е член на жирито му барала пари …

Нова афера го тресе „Гранд“: Членовите од жирито барале пари од натпреварувачите Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ откри која е најгледана емисија во „Ѕвездите на Гранд“

Првиот човек на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ, откри која емисија досега им била најгледана. Музичкото шоу со години руши рекорди, а Поповиќ рече дека …

Саша Поповиќ откри која е најгледана емисија во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Карлеуша рече дека Поповиќ ќе биде тужен за падот на рејтингот и слабата гледаност на „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Јелена Карлеуша му порача на Саша Поповиќ дека рејтингот на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ е паднат и дека наскоро ќе биде тужен од …

Карлеуша рече дека Поповиќ ќе биде тужен за падот на рејтингот и слабата гледаност на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Македонецот Ерол Јакуповски во „Ѕвездите на Гранд“ дојде со пиштол, па Саша Поповиќ му рече да ја напушти сцената

Пејачот Ерол Јакуповски од Македонија настапи во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Ја испеа „Још је не заборављам“, од Бане Мојичевиќ и за брзо ја …

Македонецот Ерол Јакуповски во „Ѕвездите на Гранд“ дојде со пиштол, па Саша Поповиќ му рече да ја напушти сцената Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца се расплака во „Ѕвездите на Гранд“ по настапот на скопјанецот Бојан Илиевски, ја потресе неговата животна приказна

Пејачот од Македонија, Скопјанецот Бојан Илиевски настапи вчера во „Ѕвездите на Гранд“. 22 годишниот пејач дојде со баба му и имаше одличен настап, но најмногу …

(Видео) Цеца се расплака во „Ѕвездите на Гранд“ по настапот на скопјанецот Бојан Илиевски, ја потресе неговата животна приказна Прочитај повеќе »

Scroll to Top