Ѕвездите на Гранд

Седам на најскапиот стол во државата – Ѓорѓе Давид открива детали за новата сезона на „Гранд“

Членот на жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид ја потврдил информацијата дека наскоро ќе започе снимањето на новата сезона од шоуто. Тој …

Седам на најскапиот стол во државата – Ѓорѓе Давид открива детали за новата сезона на „Гранд“ Прочитај повеќе »

Ѕвездата од „Гранд“ Слоба Радановиќ ќе стане татко

Пејачот од „Ѕвездите на Гранд“, Слоба Радановиќ ќе стане татко. Како пренесуваат медиумите, сопругата Јелена со која неодамна се венчаше, е во четвртиот месец од …

Ѕвездата од „Гранд“ Слоба Радановиќ ќе стане татко Прочитај повеќе »

(Фото) Скопјанката Андријана Петрушовска се разголи и го освои жирито на „Гранд“

Македонката Андријана Петрушовска од Скопје, која е учесничка во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, се појави во храбра модна комбинација во саботното издание на шоуто. Андријана …

(Фото) Скопјанката Андријана Петрушовска се разголи и го освои жирито на „Гранд“ Прочитај повеќе »

Цеца им подели сапун на членовите од жирито во „Гранд“, а мирисот им пресуди на кандидатите

Цеца Ражнатовиќ која е член на жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ на своите колеги по настапот на кандидатката на која таа и е …

Цеца им подели сапун на членовите од жирито во „Гранд“, а мирисот им пресуди на кандидатите Прочитај повеќе »

(Видео) Цеца како холивудска ѕвезда дојде на снимањето на „Гранд“, во тесен конбинезон и разголено деколте

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ за време на снимањата на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во стајлинг со зелена боја, кој ги воодушеви фановите …

(Видео) Цеца како холивудска ѕвезда дојде на снимањето на „Гранд“, во тесен конбинезон и разголено деколте Прочитај повеќе »

Кандидати на Ѓорѓе Давид се жалат од него оти многу ги мачел на пробите

Ѓорѓе Давид е тиранин кога се во прашање подготовките на кандидатите на кои тој им е ментор, вака го опшува еден од неговите кандидати кој …

Кандидати на Ѓорѓе Давид се жалат од него оти многу ги мачел на пробите Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ заминува за Хрватска, неизвесно е дали ќе остане во „Гранд“

На Саша Поповиќ му истекува договорот со „Гранд продукција“, па неизвесно е дали ќе продложи во жирито. Иако сеуште нема официјална информација од продукцијата и …

Саша Поповиќ заминува за Хрватска, неизвесно е дали ќе остане во „Гранд“ Прочитај повеќе »

Една од учесничките во „Ѕвездите на Гранд“ го обвини Ѓорѓе Давид дека ѝ праќал безобразни пораки и голи фотографии

Една од учесничките во „Ѕвездите на Гранд“ Мирјана Поповиќ, го обвини Ѓорѓе Давид дека ѝ испратил голи фотографии и безобразни пораки, пренесоа српските медиуми. Тој …

Една од учесничките во „Ѕвездите на Гранд“ го обвини Ѓорѓе Давид дека ѝ праќал безобразни пораки и голи фотографии Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ: Сопругата на Балашевиќ ни забрани да му гу пееме хитовите во „Ѕвездите на гранд“

Марија Шерифовиќ рече дека песните на Ѓорѓе Балашевиќ не ги пуштаат во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ затоа што тоа од нив го побарала неговата сопруга …

Марија Шерифовиќ: Сопругата на Балашевиќ ни забрани да му гу пееме хитовите во „Ѕвездите на гранд“ Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ ми рече дека ќе ме исфрли од шоуто ако не ослабам, една од учесничките во „Ѕвездите на гранд“ откри за грозните коментари кои ги добивала од жирито

Пејачката Крстиња Тодоровиќ, која се прослави во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, за првпат отворено зборуваше за тоа како добивала закани од жирито дека треба …

Марија Шерифовиќ ми рече дека ќе ме исфрли од шоуто ако не ослабам, една од учесничките во „Ѕвездите на гранд“ откри за грозните коментари кои ги добивала од жирито Прочитај повеќе »

(Видео) Заќути жено, да кажам и јас нешто: Цеца и Марија Шерифовиќ се скараа во шоуто на „Гранд“

Дваесет и едногодишната претставничка од Неготино Љупка Арсовска синоќа настапи во „Ѕвездите на Гранд. Она што остави впечаток е реакцијата на жирито, кое почна да …

(Видео) Заќути жено, да кажам и јас нешто: Цеца и Марија Шерифовиќ се скараа во шоуто на „Гранд“ Прочитај повеќе »

(Фото) Победникот од „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Петрушиќ, стана татко

Стефан Петрушиќ, победникот од петтата сезона на натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“, стана татко. Неговата сопруга Марија роди син, на кого му го дадоа името Павле. …

(Фото) Победникот од „Ѕвездите на Гранд“, Стефан Петрушиќ, стана татко Прочитај повеќе »

Цеца ќе биде најплатена од сите во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Цеца ќе зема 200.000 евра за една сезона во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ и таа ќе биде најплатена од сите во жирито во …

Цеца ќе биде најплатена од сите во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Видео) Марија Груевска во „Ѕвездите на Гранд“ пееше врзана во лудачка кошула

Учесничката во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Марија Груевска (23) од Битола повторно ги изненади сите во музичкото шоу, пеејќи ја песната „Денес сум луда“. Таа …

(Видео) Марија Груевска во „Ѕвездите на Гранд“ пееше врзана во лудачка кошула Прочитај повеќе »

По змијата околу врат, Марија Груевска пак смисли како да го импресионира жирито во „Ѕвездите на Гранд“

Натпреварувачката Марија Груевска од Битола во најновата емисија „Ѕвездите на Гранд“,  повторно ги украде симпатиите на публиката и жирито во студиото кога се појави во …

По змијата околу врат, Марија Груевска пак смисли како да го импресионира жирито во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ најави големи промени во „Ѕвездите на Гранд“ и подготви 100.000 евра за натпреварувачите

Саша Поповиќ синоќа најави големи промени во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и истакна дека сите финалисти ќе добијат големи награди. „Ова ќе биде тешко, затоа …

Саша Поповиќ најави големи промени во „Ѕвездите на Гранд“ и подготви 100.000 евра за натпреварувачите Прочитај повеќе »

Ѓорѓе Давид: Не бараме натпреварувачи кои јадат хамбургери и се со стомаци до заби

Еден од членовите во жирито во „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид, објаснува зошто понекогаш е строг кон кандидатите и што е тоа што тие го …

Ѓорѓе Давид: Не бараме натпреварувачи кои јадат хамбургери и се со стомаци до заби Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ сакал да ја врати Вања Кнежевиќ во „Гранд“, пред да ги објави пораките

Директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, вели дека сакал да ја врати пејачката Вања Кнежевиќ во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, откако таа беше дисквалификувана. Тој …

Саша Поповиќ сакал да ја врати Вања Кнежевиќ во „Гранд“, пред да ги објави пораките Прочитај повеќе »

(Видео) Охриѓанец го купи жирито на „Гранд“: Ти ќе бидеш идна ѕвезда, му рече Карлеуша

Александар Јосифовски од Охрид ги украде симпатиите на публиката и на дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“, особено на пејачката Јелена Карлеуша. Таа на …

(Видео) Охриѓанец го купи жирито на „Гранд“: Ти ќе бидеш идна ѕвезда, му рече Карлеуша Прочитај повеќе »

(Фото) За првпат во „Ѕвездите на Гранд“, една од натпреварувачките се појави со бебето

За прпат во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, една од учесничките дојде на сцената со бебето во раце. Пејачката Душица Тричковиќ од Ниш, ги освои …

(Фото) За првпат во „Ѕвездите на Гранд“, една од натпреварувачките се појави со бебето Прочитај повеќе »

Scroll to Top