Хари и Меган сакаат да се смират со Вилијам и Кејт за празниците

By

Хари и Меган сакаат да се смират со Вилијам и Кејт за празниците, пишуваат британските медиуми. Портпаролот на војводата и војвотката од Сасекс, кој сега живеат во Калифорнија, изјавил дека тие им испратиле честитка по повод десетгодишнината од бракот на Вилијам и Кејт.

Британските медиуми и експертите за кралското семејство на ваквиот гест гледаат како на подадена рака од Меган и Хари кон Вилијам и Кејт, со кого не разговарале речиси една година, откако го напуштија кралското семејство и со синот Арчи се преселија во САД.

Хари беше на погребот на својот дедо, принцот Филип пред десетина дена и беше виден во друштво на својот постар брат. Многумина нивниот разговор го протолкуваа како знак за помирување.

Нивните односи особено се влошија по интервјуто на Хари и Меган кај американската водителка Опра Винфри, каде открија за расистичките изјави на некои од постарите членови на кралското семејство.

Данкан Ларкомб, автор на „Prince Harry: The Inside Story“, тврди дека на принцот сега му е жал за интервјуто и е засрамен, и тој се согласил на интервјуто само затоа што бил лут на односот на кралското семејство кон неговата сопруга.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX fire force animeflix: Watch High-Rise Invasion Episode 4

AnimeFreak kiss anime freak: Kaguya-sama: Love is War Season 2 (https://animefreak.ws/m/JJJK) Episode 12