Инстаграм врие од голи газиња

By

Трендовите на Инстаграм се шират со брзина на светлината и се чини дека секој нов е побизарен од претходниот.

dobivaj vesti na viber

Овојпат, најновиот тренд кој можеме да го видиме на социјалните мрежи се фотки на кои луѓето се со гол задник, свртени со грб.

Не сме сигурни што е толку посебно во овој тренд, но за брзо време го прифатија многу луѓе. Се чини дека некои луѓе се толку желни за внимание, што се разголуваат и на места кои воопшто не се предвидени за тоа.

Дури постои и Инстаграм профил посветен токму на овој тренд, на кој луѓе од цел свет споделуваат фотки со изваден задник, и тоа не само на некоја туристичка локација, туку и во обични секојдневни ситуации.

Погледнете дел од фотографиите и проценете дали овој тренд е смешен или претерано безобразен:

Ќе ви се допадне