Од срцев удар на 30 години почина актерот Мајк Хеслин, пред некој ден бирал имиња за бебе

Младиот актер Мајк Хеслин почина на 30-годишна возраст, од срцев удар.

Смртта настапила ненадејно на 2 јули, а тажната вест ја објави неговиот сопруг Николас Џејмс Вилсон, кој на социјалните мрежи се нарекува Скоти Динамо.

„Мајкл беше млад, со совршено здравје, а лекарите немаат објаснување за тоа што се случи“, напиша Вилсон.

Тој откри дека планирале да основаат семејство, откако веќе 8 месеци се во брак.

„Пред само една недела, бевме во раните фази на создавање семејство и редовно ги споделувавме нашите омилени имиња на бебиња за нашите идни деца“, рече тој.

„Секогаш ми кажуваше дека се чувствуваш како да треба да станеш татко, а јас не можев да се согласам повеќе. Ти би бил најсовршениот татко на светот. Ако некогаш станам татко, ќе му дадам име на мојот син по тебе и се надевам дека ќе успеам да го воспитам да стане барем половина од мажот што си ти“.

„Не делат три недели од твојот роденден и четири месеци до нашата годишнина од бракот, но знам дека си на подобро место и дека рајот доби уште еден ангел“, напиша тој и додаде „Мајк, ќе те сакам засекогаш“.

Хеслин ќе остане запаметен по улогата во серијата „Lioeness“.

Scroll to Top