По 75 години во брак, починале во ист ден

By

Младенци кои се венчале во текот на Втората светска војна, Британка и Канаѓанец, починале во исто време  од природна смрт, откако прославиле 75 години во брак, и тоа само неколку часа по прославата.

Џорџ и Џеан Спеарс се запознале за време на игранка во 1941 година во Лондон, а и двајцата починале во истата болница. Двајцата починале во сон, таа во раните утрински часови а тој некаде околу пладне, пренесува Би-би-си.

Џеан била член од Редот на британското кралство, а Џорџ бил канадски офицер.

Тие имале две ќерки, Хедер и Лана.

-Знаевме дека ќе дојде до ова еден ден, но не се надевавме дека и двајцата ќе ги изгубиме во еден ден- рекла нивната ќерка.

Се венчале во 1942 година, а во 1944 се преселиле во Канада, каде и го поминале својот живот, а со британската кралица Елизабета Втора се сретнале во 2011 година за време на нејзината посета во Канада.

Ќе ви се допадне

Website https://animepahe.cc: Watch Samurai Pizza Cats (Dub) animepahe Episode 52 anime pahe

GoGoAnime: My First Girlfriend is a Gal: My First Cultural Festival (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be boku no hero academia gogoanime

Freedom Previsited (https://animeheaven.pro/m/BpEw) Episode Full

Bakuon!! (https://animeflix.nl/m/gq6) Episode 12

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/137088216-anime-freak

Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view