Порноактерката го обвинува Трамп и нема да застане додека не се открие вистината

By

Порноактерката Сторми Даниелс му порачала лично на адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, дека нема да застане сѐ додека не се открие вистината.

„Мојот адвокат и јас ќе се посветиме на тоа за сите да ги дознаат вистината и фактите за тоа што се случи и нема да престанам додека тоа не се оствари“, изјавила Даниелс.

Даниелс ја бара правдата во врска со договорот за неоткривањето на фактите, кои таа го потпишала за 130.000 долари, со цел да молчи за наводната афера што ја имала со Доналд Трамп.

Трамп, од друга страна, ја демантирал аферата.

Сторми Даниелс била на суд, се појавила и во јавноста, се појавила и на рочиштата каде што американскиот федерален судија го разгледувал начинот на кој би се ревидирале материјалите, кои ФБИ го имал запленето лично од американскиот претседател Трамп со цел да утврди дали тие материјали би требало да бидат заштитени.

Даниелс на судењето била со својот адвокат Мајкл Авенатијем, кој на новинарите им рекол дека на судењето се појавиле сѐ со цел да го осигурат интегритетот на запленетите документи затоа што верува дека некои од документите се однесуваат на неговата клиентка Сторми Даниелс.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX demon slayer animeflix: The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12

4Anime anime online: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 5 (https://4anime.biz/m/wXxx/ep-5)