Речиси бев мртов, се присети Џорџ Клуни на сообраќајната несреќа

By

Холивудскиот актер Џорџ Клуни неодамна се потсети на еден од најтешките моменти во својот живот, кога беше тешко повреден.

Тој во јуни 2018 година имаше сообраќајна несреќа од која едвај спасил жива глава. Актерот потоа завршил во болница откако автомобил удрил во неговиот мотоцикл. Како што изјавил Клуни за „Сандеј тајмс“, сето тоа се случило на Сардинија, каде го снимал „Catch 22“. Најмрачните мисли му се вртеле низ главата во тие моменти.

 Само чекав да се изгаснат светлата. Сега сум добро“,  рекол актерот.

Она што му пречело е што околу него во тој момент се собрале бројни луѓе кои го снимале и фотографирале додека лежел повреден.

– Ако сте јавна личност, она што го сфаќате додека лежите на земја и мислите дека ова се последните минути од вашиот живот, е дека за некои луѓе секогаш ќе бидете забавни за нивниот Фејсбук. Јас сум позитивен лик, но од тоа извлеков заклучок дека сум само забавен за нив. Сакате да го фатите секој од нив и да ги „истресете“ – рекол Клуни.

Ќе ви се допадне

english anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 151

BANANA FISH

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Tokyo Revengers Episode 22 - Uncen