(Видео) Обезбедувањето го собори додека ја запросуваше девојка му на терен

Маж беше соборен од обезбедувањето, за време на бејзбол натпревар, во моментите кога излезе на теренот и ја запроси девојка му. Инцидентот се случи на натпреварот меѓу „Лос Анџелес Доџерс“ и „Аризона Дајмондс“. Видеото за кратко време стана хит и има милиони прегледи.

Во моментите кога клека ѝ го покажа прстенот кон трибините, неколку лица од обезбедувањето се фрлија на него.

На „Твитер“ се шегуваат и коментираат дека вака треба да се неутрализираат сите запросувања на стадионите.

Scroll to Top