Елена Ристеска: Грев е што солзите за покојниот татко ми ги искористија за лајкови

By

Уште кога пред речиси 20 години се појави на музичката сцена, поп-пејачката Елена Ристеска го сврте вниманието на јавноста. Денес, таа зад себе има многу хитови, песни, спотови, настапи, ама и секакви муабети поради кои не спие мирно. Тоа е цената на популарноста. Особено сега кога стана првата македонска пејачка што има своја козметичка линија и парфеми со својот потпис.

„Кога ја почнав приказната со парфемите, сфатив дека, освен пари и време, не можам да изгубам ништо. Парите ќе ги заработам пак, а времето може да ми донесе ново искуство“, вели Елена за својата козметичка линија „Ера“, и додава дека парфемите имаат повисока цена оти не се разликуваат од веќе докажаните брендови.

Приватниот живот на Елена секогаш е тема. Еднаш беше бракот, другпат наводната тепачка за неа во Аеродром, а сега изјавата за посвојувањето дете.

„Ние каква режисерка нација сме, тоа е чудо. Да се искористи моја слика, каде што низ солзи зборувам за мојот покоен татко, и да се залепи на изјава во која велам дека имам желба да посвојам дете ако некогаш не успеам да најдам идеален партнер, па зарем тоа не грев?!“, е само дел од муабетот со поп-пејачката.

Во студиото зборуваме за сè и сешто. Колкава е цената на популарноста, муабетите што ја погодуваат, вистината за мајчинството, во врска со партнерот и љубовта. Кому му е лута за извртените зборови, што ѝ велат дома најблиските, колку популарноста влијае на љубовниот живот, како е да се биде бизнисменка и дали се исплатеше работата со парфемите – за сето тоа во разговорот во студиото.

Александра Георгиев

Ќе ви се допадне

anime website. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

So I'm a Spider, So What? Episode 15

anime streaming 4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

4 anime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

4Anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 6