Тања Кочовска: Чистев скали за да преживеам како самохрана мајка

By

Кога летоска на социјалните мрежи актерката Тања Кочовска објави дека мајка ѝ се изгубила во Градскиот парк, многумина тогаш дознавме дека Невенка Кочовска, познатата музичка дива од „Мањифико“, има Алцхајмерова болест. Тања вели: „Тоа е болест на целото семејство оти сите минуваме еден тежок период. Единствено што не заборавила – не само убаво да пее, туку и  школски точно да нè поправа кога грешиме. И јас тогаш ќе ѝ речем: ‘Ама ти имаш или немаш Алцхајмер’“, вели Тања Кочовска.

Ова е само дел од интервјуто за „Репортер“ во кое таа зборува за сè. За љубовта со Предраг, која почнала во Театарот за деца и младинци, до ноќта, кога во пет часот во кафеана, ја побарал за жена: „Аха, да бе, важи, му викам, ја со дете од друг маж, ти па сигурно за жена ќе ме земаш“, искрена е Тања.

„Ама, ете, се зедовме. Постојано ми го крева притисокот зошто тој е многу помирен од мене, јас сум поексплозивна и жива. Порано сме си се сакале, сме си воделе љубов, сега си мериме притисоци, ич око не нѝ трепнува“, се шегува актерката и додава “башка ме нервира што не знае да пее“, низ насмевка раскажува Тања.

Низ разговорот дознавме многу: Од тоа кога во екот на најголемата популарност на „Макфест“, кога сите мислеле дека сè ѝ е идеално, а таа била скарана со домашните, па живеела под кирија и чистела за да заработи, до денес кога е мајка на Александар и Нела, за кои вели: „Никогаш нема да дозволам да се скараат“.

 

Кочовска зборува и за поранешниот брак со актерот Владимир Ендровски – Љац.

„Јас со Љац бев најдобра другарка на Академија. Бевме неразделни 4 години, јас, Љац и Кили. Ние случајно го направивме Александар, останав бремена и сакав дете и реков дека ќе го родам.“, вели таа.

За односот на децата, за болеста на нејзината мајка, како е толку еластична за да може да направи салто во вода и многу други работи, дали „Твојте очи мој сине“ е за бившиот маж, гледајте го интервјуто

Александра Георгиев

Ќе ви се допадне

gogoanime1. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Fairy Tail (Dub) Episode 167

GoGoAnime How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 5

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 12

GoGoAnime DARLING in the FRANXX Episode 19

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 17