Ларија со нејзината баба ја решиле мистеријата за чудовиштето од Лох Нес

By

Осумгодишната Ларија и нејзината баба Марија веруваат дека конечно имаат доказ дека некакво чудовиште живее во длабочите на езерото Лох Нес.

dobivaj vesti na viber

Ларија снимила видео додека била во посета кај нејзината баба Марија. Во видеото се забалежува нешто долго и тенко како прска вода околу себе во езерото.

И двете велат дека приметиле чудно движење во водата, но и блескава светлина од неидентификуван објект. Велат дека во тој момент во близина немало ниту луѓе ниту бродови.

„Седевме на камењата неколку минути во езерото. Го подигнав погледот и забележав светлина во водата. Се чинеше како светлоста да се одбива од нешто, но во близина немаше бродови, ниту луѓе. Погледнав поубаво и ми се чини дека немаше објаснување за ваквата гледтка“, вели Марија (62) која работи како професорка.

Таа направила неколку фотографии, а потоа нејзината внука снимила и видео во кое било забележано нешто чудно. И двете се убедени дека го забележале чудовиштето од Лох Нес.

„Не можам да го објаснам тоа што го видовме во езерото. Единствено што ми паѓа на памет е дека станува збор за чудовиштето од Лох Нес“, вели Марија.

Ќе ви се допадне

game sunwin sunwin apk sunwin tài xỉu

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

sunwin tài xỉu tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin.apk mới nhất sunwin sunwin web

sunwin